Daily Archives 31 Ιανουαρίου 2013

Τα σποράκια ζωντανεύουν…..

Τη φετινή σχολική χρονιά το νηπιαγωγείο μας συμετέχει στο διαγωνισμό για το  βραβείο ” Αειφόρου Σχολείου”Έτσι και τα δύο τμήματα του σχολείου μας σηκώσαμε μανίκια και δουλεύο υμε πυρετωδώς   για να πετύχουμε στόχους όπως ανακύκλωση,οικονομία στο πετρέλαιο, κομποστοποίηση,εξοικονόμηση χαρτιού και ρεύματος και εκπόνηση περιβαλλοντικού προγράμματος με τίτλο¨Τα σποράκια ζωντανεύουν….. ” με σκοπό τη βελτίωση του σχολικού μας κήπου!
Τα παιδ...

Το σπιτάκι των συναισθημάτων!

Την Τρίτη το απόγευμα αποφασίσαμε με τα παιδιά να φτιάξουμε το σπιτάκι των συναισθημάτων  όπως  ήδη είχαμε αποφασίσει τις προηγούμενες μέρες στα πλαίσια του προγράμματος ¨Βήματα για τηζωή”.Ένα παλιό μπακάλικο ,χαρτί του μέτρου πινέλα ,μπογιές και  οι μικροί  καλιτέχνες  έπιασαν δουλειά.Ιδού το αποτέλεσμα!