Οn Line Local Teacher Training Course

An excellent Local Teacher Training Course took place on Wednesday, April 10, 2024, online, in Athens. Kindergarten teachers, primary school teachers and IT teachers were informed about the EU Code Week and trained in the following teaching subjects by the EU CODE WEEK Leading teachers. Code activities for students Kindergarten with robots, cross-curricular integration of code activities in Primary School Language lessons, creating inclusive and engaging learning environments themed “A journey with Artificial Intelligence towards environmental awareness”.Training continues tomorrow, April 15, in person at the 32nd Primary School of Piraeus. Surprises await you.
Την Τετάρτη 10 Απριλίου 2024 πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά στην Αθήνα, ένα εξαιρετικό Σεμινάριο Επιμόρφωσης Εκπαιδευτικών. Νηπιαγωγοί, δάσκαλοι πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης και δάσκαλοι πληροφορικής ενημερώθηκαν για την Εβδομάδα Κώδικα της ΕΕ και εκπαιδεύτηκαν στα ακόλουθα διδακτικά αντικείμενα από τους κορυφαίους εκπαιδευτικούς της ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΩΔΙΚΑ της ΕΕ. Δραστηριότητες κώδικα για μαθητές Νηπιαγωγείο με ρομπότ, διαθεματική ενσωμάτωση δραστηριοτήτων κώδικα στα μαθήματα Γλώσσας του Δημοτικού Σχολείου, δημιουργία περιεκτικών και ελκυστικών περιβαλλόντων μάθησης με θέμα “Ένα ταξίδι με Τεχνητή Νοημοσύνη προς την περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση”. Η εκπαίδευση συνεχίζεται αύριο, 15 Απριλίου, δια ζώσης στο 32ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά. Σας περιμένουν εκπλήξεις.
Όλες οι αντιδράσεις:

Fani Tsaroucha, Chrysoula Georgakopoulou και 29 ακόμη