EU CODE WEEK Local Training

Eλάτε μαζί μας σε δράσεις της EU Code Week σε συνεργασία με την Google που θα πραγματοποιηθούν στις 10 Απριλίου online, στις 15 και 17 Απριλίου δια ζώσης για εκπαιδευτικούς, και στις 16/4/2024 και 18/4/2024 για μαθητές στο 32ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά. Απευθύνονται σε εκπαιδευτικούς, φοιτητές και μαθητές που ενδιαφέρονται να κάνουν τα πρώτα τους βήματα στην ενσωμάτωση του προγραμματισμού και της κωδικοποίησης με απλό τρόπο,και να τις διδάξουν σε μαθητές του δημοτικού σχολείου και του νηπιαγωγείου. Οι συμμετέχοντες θα ανακαλύψουν εργαλεία, μεθοδολογίες και πόρους για τη διδασκαλία της κωδικοποίησης και θα έχουν την ευκαιρία να συνδεθούν με άλλους δασκάλους καθώς και να δημιουργήσουν τις πρώτες δραστηριότητες στην εβδομάδα κώδικα.
Θα λάβουν πιστοποιητικά συμμετοχής από την EU Code Week τόσο για το διαδικτυακό σεμινάριο όσο και για το δια ζώσης.
Ραντεβού σύντομα online αλλά και από κοντά, στο 32ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά και στον χάρτη της EU Code Week με όμορφες δραστηριότητες κωδικοποίησης!!!
Ο σύνδεσμος για να δηλώσετε συμμετοχή στην online σύνδεση είναι:
Ο σύνδεσμος για να δηλώσετε συμμετοχή στις δια ζώσης συναντήσεις για ενήλικες είναι:
Kαι για τα παιδιά-Σπάσε τον κώδικα είναι:
Μου αρέσει!

Σχόλιο