O πειρατής στο νησί των μαγισσών-Αποχαιρετιστήρια γιορτή!

Την Παρασκευή 13 Ιούνη 2014 πραγματοποιήθηκε στο νηπιαγωγείο μας η γιορτή για τη λήξη της σχολικής χρονιάς!Ήταν μια μέρα γεμάτη συγκίνηση,ζεστές αγκαλίτσες και λόγια γεμάτα συγκίνηση και αγάπη!Έφτασε η στιγμή που θα αποχωριζόμαστε τα γλυκά πλασματάκια που μας χάρισαν όλη τη χρονιά την αγάπη,το χαμόγελο και την αισιοδοξία τους!Οι μικροί μαθητές μας φεύγουν μακριά μας για το καινούργιο σχολείο !Όμως ήταν επίσης και  μια μέρα χαράς και διασκέδασης!Ταπαιδιά έγιναν μικροί              ηθοποιοί κι έπαιξαν στην παράσταση O πειρατής στο νησί των μαγισσών που παρουσίασε η ομάδα  Πολύτεχνο!Μεταμορφώθηκαν σε λουλούδια ,πεταλούδες και πουλάκια για να βοηθήσουν τον πειρατή!Μεγάλη ξηρασία και διχόνοια έχει ξεσπάσει στο νησί του Πειρατή Τσακ Μακρηχέρι.Λένε πως οι μάγισσες της σκοτεινής σπηλιάς είναι η αιτία του κακούΚαι είναι ο μόνος που θα μπορούσε να καταφέρει να λύσει το μεγάλο αυτόπρόβλημαΈτσι λοιπόν θα πρέπει μόνος του να ξεκινήσει να τις βρει .Θα τα καταφέρει άραγε σε αυτό το δύσκολο ταξίδι?Θα λύσει τα μάγια που πιστεύουν οι νησιώτες ότι έχουν πέσει στο νησί ?Ή όλα αυτά είναι φήμες ?Τα παιδιά είναι χωρισμένα σε ομάδεςΚαι θα είναι αυτά που θα βοηθήσουν στην ιστορία….