Monthly Archives Σεπτέμβριος 2015

Επίσκεψη στο Φεστιβάλ Παιδικού και Εφηβικού Βιβλίου!!!

thumbnail
Την Τρίτη 6 Οκτώβρη 2015 θα επισκεφθούμε για δεύτερη φορά το Φεστιβάλ Παιδικού και Εφηβικού Βιβλίου στο Ελληνικό Ίδρυμα Πολιτισμού. Για δεύτερη συνεχή χρονιά, το Ελληνικό Ίδρυμα Πολιτισμού υποδέχεται στους χώρους του τους μικρούς του φίλους οργανώνοντας μια πενθήμερη γιορτή για το παιδικό και το εφηβικό βιβλίο, λίγο μετά την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, από τη Δευτέρα 5 έως και την Παρασκευή 9 Οκτωβρίου 2015.
Το Φεστιβάλ θα πραγματοποιηθεί στον κήπο του ...

Εκλογές

wahlurne (1)

Σας γνωρίζουμε ότι, λόγω της διενέργειας των βουλευτικών εκλογών στις 20 Σεπτεμβρίου 2015, τo Nηπιαγωγείο μας όπως και όλα τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης δεν θα λειτουργήσουν την Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου 2015 και τη Δευτέρα 21 Σεπτεμβρίου 2015.

Επιστροφή στο σχολείο!!!

koritsi

Αγιασμός

image1
Την Παρασκευή 11 Σεπτέμβρη 2015 θα πραγματοποιηθεί  στο νηπιαγωγείο μας ο αγιασμός για την καινούργια σχολική χρονιά στις 8.30 το πρωί.