Διαδικτυακό κουκλοθέατρο στο νηπιαγωγείο μας!!!

Την Παρασκευή 21Μαΐου 2021, πραγματοποιήθηκε ζωντανή διαδικτυακή συνάντηση των μαθητών και των εκπαιδευτικών του έργου , Teachers4Europe: Setting an Agora for Democratic Culture/Living, Learning ,Loving!!!Παρακολουθήσαμε όλοι μαζί μια κουκλοθεατρική παράσταση , βασισμένη στο παραμύθι “Το μαύρο γουρουνάκι”, μια συνεργατική δράση 6 νηπιαγωγείων(4o Νηπιαγωγείο Ραφήνας,1o Νηπιαγωγείο Καλλιθέας,1o Νηπιαγωγείο Πανοράματος, 8ο Νηπιαγωγείο Νεάπολης, Konya Ere?li Musa Karaba? Anaokulu και 2ο Νηπιαγωγείο Παιανίας)!!!Η εξαιρετική συνάδελφος και συγγραφέας από τη Ραφήνα, Φρόσω Χατόγλου μας έπαιξε το παραμύθι με τις υπέροχες κούκλες της και τα παιδιά το απόλαυσαν!!!Κάθε σχολείο θα δώσει το δικό του τέλος στο παραμύθι και θα επιλεγεί η καλύτερη εκδοχή.